Czym jest savon noir - czarne mydło z Maroka

Czym jest savon noir - czarne mydło z Maroka

Czarne mydło wytwarzane w Maroku, na bazie oliwy z oliwek i zmiażdżonych oliwek, przeznaczone jest do oczyszczania każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i trądzikowej. Jego skład uzupełniony może być o inne oleje, jak arganowy, z drzewa sandałowego czy olejek eukaliptusowy, dzięki czemu nawilża, łagodzi podrażnienia, relaksuje i odświeża.

Oliwa z oliwek.

Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych: oleinowego, linolowego oraz linolenowego, które warunkują właściwe funkcjonowanie skóry. Kwasy te wchodzą w skład błon komórek, które tworzą warstwę rogową. Zapewniają komórkom nawilżenie oraz spowalniają procesy starzenia.

Oliwa z oliwek stosowana była w celach pielęgnacyjnych już w czasach starożytnych. Dziś, w formie naturalnego czarnego mydła z Maroka, jest cenionym, naturalnym kosmetykiem myjącym. Często bywa składnikiem linii pielęgnacyjnych do twarzy, włosów, paznokci oraz całego ciała. Olej z oliwek wykorzystywany jest także w przemyśle farmaceutycznym.

Tradycyjnie w Maroku.

Czarne mydło marokańskie Savon Noir wytwarzane jest w Maroku, tradycyjnymi metodami, z czarnych i zielonych oliwek, oleju oliwnego, wody, a także wodorotlenku potasu, który jest niezbędny w procesie zmydlania. Oryginalne czarne mydło Savon Noir, dostępne na www.arganove.pl, ma postać ciemnej pasty. Kolor naturalnego czarnego mydła zależy od stopnia dojrzałości oliwek, z których zostało wytworzone (od ciemno zielonego do ciemno brązowego).

Oczyszczanie skóry.

Dzięki zawartości oliwy z oliwek przeznaczone jest do codziennego oczyszczania każdego rodzaju skóry. Działa peelingująco, gdyż usuwa martwe komórki naskórka. Do tego oczyszcza dogłębnie skórę z toksyn i łoju. Pozwala to jej swobodnie oddychać oraz zapewnia właściwy przebieg procesów regeneracyjnych.

Pielęgnacja skóry problematycznej.

Naturalne czarne mydło oliwne jest kosmetykiem roślinnym, dobrze tolerowanym nawet przez skórę wrażliwą. Łagodzi podrażnienia, dlatego można stosować je do golenia, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zalecane jest także w przypadku cery trądzikowej, gdyż oczyszcza pory i normalizuje wydzielanie sebum. Poza tym czarne mydło zwalcza bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych.

Jednak swoje właściwości zawdzięcza nie tylko olejowi z oliwek. Na www.arganove.pl dostępne są czarne mydła, które zawierają również inne cenne oleje jak np.:

Olej arganowy

Dzięki niemu czarne mydło marokańskie dogłębnie nawilża i odżywia skórę. Dlatego staje się ona jedwabiście gładka i delikatna w dotyku.

Olej eukaliptusowy

Zabija wirusy, grzyby i bakterie, a jego aromat ułatwia oddychanie, gdyż udrażnia kanały nosowe. Dlatego zalecany jest w przypadku chorób układu oddechowego jak ból gardła, katar, kaszel, zapalenie oskrzeli i zatok, a także astma.

Jak używać czarne mydło marokańskie?

Czarne mydło Savon Noir wyjmujemy z pojemnika suchą dłonią, nanosimy pod prysznicem na mokrą skórę twarzy i ciała i pozostawiamy na 5 minut. Po tym czasie spłukujemy ciało wodą. Skóra stanie się wówczas oczyszczona i nawilżona. Czarna pasta oliwna powinna być przechowywane w temperaturze poniżej 25 st.C. i zamknięte, by nie dostała się do niego woda.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.