Wiosenna odnowa i regeneracja stóp w naturalny sposób

Wiosenna odnowa i regeneracja stóp w naturalny sposób

Wydłużający się dzień i coraz wyższe temperatury zapowiadają jednoznacznie, że wiosna zbliża się do nas coraz większymi krokami. I tak jak przygotowujemy się do jej oficjalnego nadejścia, zmieniając naszą garderobę na lżejszą, tak pielęgnacja twarzy i ciała, również ulega zmianie.  

Szczególnie warto zwrócić uwagę na kondycję i wygląd naszych stóp, które po zimie potrzebować będą kompleksowej pielęgnacji i większej troski. Im wcześniej zaczniemy, tym szybciej bez skrępowania będziemy mogli wskoczyć w lżejsze obuwie z odkrytymi palcami czy piętami. 

Przygotowaliśmy dla Was mini poradnik, jak w kilku prostych krokach zadbać o stopy by przywitać z uśmiechem na ustach nadchodzący sezon letni. 

Odświeżająca kąpiel stóp 

Kto z ręką na sercu powie, że przez całą zimę, sumiennie i regularnie dbał o swoje stopy? Czy pilnowaliście, aby je peelingować, masować i nacierać nawilżającymi kremami, aby skóra była miękka i delikatna? 

Nie? 

My też nie zawsze o tym pamiętamy. Dlatego jeśli chcecie przygotować swoje stopy na wiosnę, relaksującej, odświeżającej kąpieli nie powinniście pominąć. Moczenie stóp w letniej wodzie z dodatkiem pudru z bio olejem arganowym, pomoże zmiękczyć stwardniały naskórek i przygotuje go do dalszej pielęgnacji – czyli peelingu połączonego z masażem naszym marokańskim pumeksem. Puder o relaksującym aromacie wygrzanej w słońcu skórki słodkiej pomarańczy, wzbogacony majestatycznym zapachem cedru atlantyckiego jest doskonały, aby spędzić miłe i odprężające chwile w zaciszu własnego domu na self-care. Regularne moczenie stóp w wodzie z pudrem arganowym zapewni odpowiednie nawilżenie i odżywienie skórze, oraz zapobiegnie przesuszaniu i pękaniu skóry na piętach. 

Jeśli lubicie holistycznie dbać o swoje zdrowie i wygląd, polecamy dodać łyżkę białej glinki kaolinowej do kąpieli stóp. Glinka kaolinowa posiada ogrom minerałów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Dodatkowo działa silnie wygładzająco i zmiękczająco na skórę, więc osoby, które borykają się z mocno zrogowaciałą skórą na stopach, łatwiej ją zmiękczą, co może okazać się kluczowe przy peelingu pumeksem. 

Peelingujący masaż stóp 

Nie ma chyba nic bardziej relaksującego niż masaż stóp. Teraz możecie go wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu, nawet codziennie! Jak?  
Wystarczy, że złapiecie za nasz marokański pumeks i kilkoma okrężnymi ruchami, wykonacie masaż stóp w stylu Hammam.  
Pumeks wykonany jest ręcznie przez najlepszych, marokańskich rzemieślników z czerwonej gliny, która stanowi naturalne bogactwo wielu minerałów, które korzystnie wpływają na kondycję skóry. Unikatowy wzór wykonany na główce pumeksu zapewnia masaż połączony z delikatnym peelingiem. Poręczny uchwyt pumeksu umożliwia stabilne i wygodne użytkowanie.  
Fantazyjnie wycięte w glinie wzorki są bardzo delikatne dla skóry, nie kaleczą jej ani nie ranią, dlatego swobodnie możemy masaż pumeksem wykonywać codziennie. Jest to szczególnie dobry nawyk u osób, które borykają się z tendencją do mocnego twardnienia i rogowacenia skóry.  

Peelingujący masaż stóp Pumeksem Hammam uelastycznia i pomaga usunąć zrogowaciały naskórek, bez uszkadzania czy bolesnego zadzierania skóry.  
Pumeks pięknie wygładza, zmiękcza i uelastycznia skórę, sprawiając, że stopy wyglądają zdrowo i estetycznie. 

Odżywienie i nawilżenie stóp 

Po odświeżającej kąpieli stóp oraz po relaksującym masażu połączonym z peelingiem, przyszedł czas na intensywne nawilżenie i odżywienie. Nic nie sprawdzi się w tej roli lepiej niż marokański bio olej arganowy, który polecamy nałożyć na jeszcze lekko wilgotną skórę stóp. Bogactwo kwasów tłuszczowych, naturalnie występującej witaminy E oraz aktywnych, botanicznych związków roślinnych wpływa korzystnie na wygląd stóp.  


Skóra staje się dobrze nawilżona, elastyczna i mniej podatna na zgrubienia. Olej arganowy korzystnie wpływa również na zdrowie i wygląd paznokci. Wzmacnia płytkę, zmniejsza ich kruchość oraz zapobiega pękaniu czy rozdwajaniu się płytki.  

Piękne i zadbane stopy to wizytówka nie tylko każdej kobiety, ale i mężczyzny. Dbając o nie pamiętaj, że na ich wygląd i zdrowie wpływa także odpowiednio dobrane obuwie, które nie powinno uwierać czy uciskać stóp. Na zdrowie stóp korzystnie wpływa także ich rozciąganie i masaż. Również kluczową rolę odgrywa tutaj regularne używanie kremów, roślinnych maseł lub olei, które zapewniają optymalne nawilżenie i odżywienie skóry.  

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.