Wiosenna odnowa - domowe maseczki do twarzy

Wiosenna odnowa - domowe maseczki do twarzy

Piękna skóra zaczyna się od kuchni, a w zasadzie od jelit. Jeśli coś znajduje się w naszej lodówce i nadaje się do zjedzenia, to możemy być pewni, że nadaje się również do wykorzystania jako kosmetyk. 

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, więc przygotowaliśmy dla Was kilka sprawdzonych i najlepszych naszym zdaniem receptur, na domowe maseczki do twarzy. Najlepszy w tym wszystkim jest fakt, że składniki do ich wykonania znajdziesz bez problemu we własnym domu! 

Detoks dla każdego typu cery 

Skóra po zimowej pielęgnacji potrzebuje teraz oczyszczenia i detoksykacji, aby powoli wskoczyć w lżejsze konsystencje kosmetyków przeznaczonych dla niej wiosną i latem. A nie ma nic bardziej odświeżającego dla skóry niż naturalna maseczka przygotowana ze świeżych składników w domu.  

Ta prosta maseczka wykonana jest jedynie z trzech składników, a przynosi niesamowite rezultaty i pięknie rozświetloną cerę. Jej bazę stanowi naturalna glinka kaolinowa, która jest najpopularniejsza, najdelikatniejsza i najbardziej uniwersalna ze wszystkich glinek. Zawarte w niej bogactwo składników mineralnych sprawia, że jest łagodna dla skóry, a przy tym doskonale absorbuje wszelkie zanieczyszczenia oraz toksyny z jej powierzchni.  

Dodany do niej naturalny jogurt bogaty w kwas mlekowy, działa delikatnie złuszczająco i pomaga pozbyć się starego naskórka. Oczyszczające kombo połączone z delikatnością oleju jojoba sprawi, że skóra będzie miękka, gładka i dobrze przygotowana do dalszej pielęgnacji. 

Maseczka z białej glinki i jogurtu 

Przepis na 1 porcję maseczki 

  • 1 łyżka glinki kaolinowej 
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego 
  • 6 kropli oleju jojoba 

Wykonanie: 

  • Odmierzone składniki dodaj do szklanej miseczki i połącz ze sobą, delikatnie mieszając. Jeśli maseczka będzie za rzadka, możesz dołożyć odrobinę więcej białej glinki. 
  • Nałóż maseczkę na twarz.  
  • Maseczkę pozostaw na twarzy od 10 do 15 minut. Jeśli poczujesz, że maseczka zastyga na skórze zwilż ją delikatnie hydrolatem 
  • Zmyj maseczkę letnią wodą. Możesz do tego użyć również bawełnianej ściereczki. 

Wskazówka 

  • Jogurt możesz zastąpić mlekiem lub kefirem. 
  • Jeśli jesteś weganką zamiast jogurtu czy mleka, można dodać mleko kokosowe.  

Efekt stosowania maski - miękka, rozświetlona i dogłębnie oczyszczona skóra twarzy. 

Bananowa kuracja na niedoskonałości 

Marokański olej z nasion czarnuszki to wielka bomba witamin, minerałów i aktywnych składników botanicznych, które wpływają wyciszająco, regenerująco i regulująco na skórę zmagającą się z niedoskonałościami oraz nawracającymi podrażnieniami. Obecny w oleju tymochinon działa przeciwzapalnie, skutecznie wyciszając, hamując rozwój niedoskonałości i zapobiegając pojawianiu się nowych. Połączony z bananem, który jest bogatym źródłem potasu i witamin z grupy A, B i E, zapobiega utracie wody, działa antyoksydacyjnie i chroni przed wolnymi rodnikami. Dodane mielone migdały, które są naturalnym eksfoliatorem, pomagają oczyścić skórę i usunąć martwy naskórek. Domowa maseczka z tych składników pozostawia skórę głęboko oczyszczoną, odżywioną i zregenerowaną, a wszelkie niedoskonałości i zaczerwienienia zostają wyciszone. 

Maseczka z banana i oleju z nasion czarnuszki 

Przepis na 1 porcję maseczki 

  • pół dojrzałego banana 
  • 1 łyżka mielonych migdałów  
  • 4 krople oleju z nasion czarnuszki 
  • pół łyżki masła kokosowego 

 Wykonanie: 

  • Banana rozgnieć widelcem na papkę, dodaj pozostałe składniki i dokładnie wymieszaj. 
  • Powstałą papkę możesz stosować do mycia twarzy. Masuj skórę kolistymi ruchami, aby pobudzić mikrokrążenie, złuszczyć martwy naskórek oraz wtłoczyć głęboko w strukturę skóry składniki odżywcze. Papkę możesz również nałożyć na twarz jako maseczkę i pozostawić na ok 10 min. 
  • Spłucz delikatnie ciepłą wodą.  

Wskazówka 

  • Płatki migdałów możesz zmielić blenderem. 
  • Do przygotowanej maseczki możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego, który masz w swoim domu. Aromatyczny zapach pomoże Ci się zrelaksować. 

 Efekt stosowania maski - wyciszona, oczyszczona i odżywiona skóra 

Owsiane odżywienie 

Kto z nas nie ma płatków owsianych w domu? W końcu owies to zboże, które jest bardzo bogate w naturalne minerały takie jak cynk, wapń, magnez, fosfor, żelazo i krzem. Jest również niezastąpionym źródłem błonnika i naturalnych substancji bioaktywnych oraz przeciwutleniających. Pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry, oraz wspomaga pracę jelit. Owies zawiera awentramidy, które skutecznie zwalczają wolne rodniki, odpowiedzialne za niszczenie naturalnej bariery ochronnej skóry oraz przyspieszające proces starzenia się. Dodatkowo redukuje stany zapalne, zaczerwienienia oraz wzmacnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Połączony z niezwykle odżywczą mocną marokańskiego bio oleju arganowego, stanowiącego naturalne źródło witaminy E, skutecznie poprawia elastyczność i jędrność skóry, spowalniając proces starzenia i pojawianie się zmarszczek. 

Składniki te użyte do domowej maseczki, skutecznie wspomogą proces rewitalizacji i odnowy, a jednocześnie silnie odżywią i nawilżą skórę, dostarczając jej wielu odżywczych elementów, by wyglądała promiennie i zdrowo.  

Maseczka z olejem arganowym i owsem 

Przepis na 1 porcję maseczki 

  • 2 łyżki płatków owsianych 
  • 5 łyżek letniej wody 
  • 8 kropel oleju arganowego 

  Wykonanie: 

  • Płatki owsiane zalej wodą i odstaw na 30 minut, aby napęczniały i zmiękły. 
  • Po tym czasie rozgnieć je widelcem i dodaj olej arganowy. 
  • Powstałą papkę możesz stosować do mycia twarzy. Masuj skórę kolistymi ruchami, aby pobudzić mikrokrążenie oraz wtłoczyć składniki odżywcze. Papkę możesz również nałożyć na twarz jako maseczkę i pozostawić na ok 10 min. 
  • Spłucz delikatnie ciepłą wodą. 

Wskazówka 

  • Płatki możesz rozdrobnić blenderem i zalać wodą. Szybciej napęcznieją, dzięki czemu szybciej nałożysz maseczkę na twarz. 
  • Do przygotowanej maseczki możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego, który masz w swoim domu. Aromatyczny zapach pomoże Ci się zrelaksować. 

Efekt stosowania maski - odżywiona, wygładzona i dobrze nawilżona skóra twarzy. 

Czy warto przygotowywać samodzielne domowe maseczki? 

Warto!  

Wiemy, że wyszukane kosmetyki o składzie tak długim, że rozszyfrowanie go zajmuje dużo czasu, są kuszącą alternatywą, jednak spójrzmy prawdzie w oczy. Są to bardzo drogie produkty, które nie zawsze są odpowiednie dla naszej skóry, a efekt “wow” po jednorazowym użyciu szybko przemija. Przygotowując samodzielnie maseczki w domu, nie tylko używasz świeżych składników bogatych w składniki odżywcze, uczysz się też jak dbać o swoją skórę w prawidłowy sposób. Masz kontrolę nad tym czego używasz oraz w jakiej ilości. Ponadto, maseczkę zawsze przygotujesz ze składników, które już posiadasz, dlatego nie musisz wydawać więcej pieniędzy. Zwiększasz również uwagę na sygnały które wysyła Ci Twoja skóra oraz potrafisz na nie szybko zareagować. 

Przygotowywanie samodzielnie maseczek w domu ma jeszcze jedną, ogromną zaletę. To budowanie i wzmacnianie poczucia, że dbasz o siebie. Podarujesz sobie niesamowity prezent w postaci produktu kosmetycznego, wolnego od chemii, a w którego zrobienia włożyłaś dużo uwagi, czułości i dobrych dla skóry składników. A nie ma nic lepszego, niż podarowanie sobie chwili relaksu. 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.