Skład bez tajemnic – dlaczego warto sięgnąć po dezodorant mineralny

Skład bez tajemnic – dlaczego warto sięgnąć po dezodorant mineralny

Lato to zdecydowanie czas, gdy każdy z nas mniej lub bardziej zwraca uwagę na pot. Pocenie się choć jest zupełnie naturalnym procesem, sprawia nam duży dyskomfort i sprawia, że czujemy się mniej pewni. Szczególnie wtedy, gdy jesteśmy w towarzystwie lub na ważnym spotkaniu. Dlatego chętnie sięgamy po antyperspiranty, które blokują proces pocenia się i zapobiegają uczuciu mokrej pachy. Niestety, większość z nich zawiera kontrowersyjne składniki, na przykład sole aluminium, parabeny, triklosan, EDTA lub olej palmowy. Często nawet trudno rozróżnić czy rozpoznać, jakie są to substancje. Dodatkowo, antyperspiranty, choć pomagają zachować wrażenie świeżości, blokują zupełnie naturalne i bardzo potrzebne funkcje skóry, jak oddychanie, termoregulacja czy ułatwianie pozbycia się toksyn z naszego organizmu.  

Aby uniknąć nie tylko znacznej części niezdrowych składników oraz aby niepotrzebnie nie utrudniać funkcji naszej skóry, warto sięgnąć po naturalne naturalne dezodoranty, które pomogą zachować świeżość, komfort i przede wszystkim, nie wywołają negatywnych efektów na naszym organizmie. 

Skład, który nie kłamie 

W składzie naszych dezodorantów nic się nie ukryje. Każdy składnik, który wykorzystujemy do jego produkcji sprawdzamy samodzielnie z Maroka lub innego zakątka na świecie. Wszystko po to, aby mieć pewność, że surowce są naturalne, prawdziwe i czyste. Co zatem znajdziecie w naszych dezodorantach? 

Marokański BIO Olej arganowy 

Unikatowy i całkowicie niepowtarzalny, oryginalny olej arganowy, który samodzielnie sprowadzamy z Królestwa Maroka, to płynny eliksir piękna i zdrowia, który znajdziecie w każdym dezodorancie roll-on. 

Dba o delikatną i wrażliwą skórę pod pachami, zapewniając jej intensywne odżywienie, nawilżenie oraz ochronę. Łagodzi podrażnienia po goleniu oraz przyspiesza regenerację skóry. 

100% Naturalny hydrolat roślinny 

Woda roślinna to produkt uboczny produkcji olejku eterycznego. Zawiera jego niewielkie ilości oraz cały szereg botanicznych składników roślinnych i witamin, które pozytywnie wpływają na kondycję, wygląd skóry i zapach produktu. Działa tonizująco, uspokajająco i kojąco na skórę. 

Minerał górski Ałun 

Ałun czyli potasowa sól glinku, który nie przenika przez skórę oraz nie blokuje jej naturalnych funkcji. Działa odkażająco, ściągająco i antybakteryjnie. Tworząc na powierzchni skóry niewidzialną warstwę okluzyjną, zapewnia uczucie świeżości i bezpieczeństwa przez 12 godzin. Hamuje rozwój bakterii, które odpowiedzialne są za powstawanie nieprzyjemnego zapachu potu.  

Nasze dezodoranty przeszły zaawansowaną ocenę bezpieczeństwa i toksykologiczną. Poddaliśmy je badanom w niezależnym, zewnętrznym laboratorium pod okiem lekarza dermatologa na grupie probantów ze skórą do alergii, podczas których stwierdzono, że nie działają one drażniąco ani alergizująco. 

Ponadto biodostępność ałunu (czyli zdolność przenikania przez skórę) oceniono na poziomie 0,012%. Dla porównania biodostępność wody pitnej wynosi 0,3%, a różnych substancji zawartych w naszym jedzeniu nawet 2,5%. 

Olejki eteryczne 

Oprócz pięknego zapachu, olejki eteryczne wykazują szereg właściwości, pozytywnie wpływających na kondycję i wygląd skóry. Kilkoma z kluczowych właściwości olejku eterycznego można wskazać działanie antyseptyczne, wzmacniające, rozluźniające, antybakteryjne czy przeciwzapalne. Oczywiście w zależności od olejku, właściwości mogą być inne. W ARGANOVE wykorzystujemy olejki eteryczne, które działają witalizująco na skórę, a swoim zapachem pomagają się odprężyć i rozluźnić. Wszystko po to, aby Twój początek dnia był jak najlepszy! 

Krzemionka 

To bezwonny i rozpuszczalny w wodzie proszek o pochodzeniu naturalnym i organicznym. Posiada zdolność do wiązania wilgoci oraz skutecznie pomaga ustabilizować emulsję. Stosowana w naszych dezodorantach pomaga zachować uczucie „suchej pachy”. 

Roślinna gliceryna 

Choć nie mówimy o niej zbyt dużo, to jej obecność w naszym dezodorancie jest szczególna. To z jej udziałem nasze dezodoranty mają moc nawilżania i utrzymywania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dodatkowo wpływa ochronnie oraz nadaje skórze miękkości i gładkości. 

Propanediol czyli glikol roślinny 

To w pełni naturalny składnik, pozyskiwany jest z nasion kukurydzy. Wzmacnia działanie konserwantów zawartych w naszych dezodorantach. To właśnie dzięki niemu, można ich użyć nawet o połowę mniej! Jest wyjątkowo łagodny dla skóry, nie wywołuje podrażnień, a dodatkowo, wskazano, że podnosi poziom nawilżenia. 

Guma ksantanowa 

Jest to substancja odpowiedzialna za konsystencje naszego dezodorantu. Zapewnia spójność wszystkich zastosowanych składników oraz delikatną, lepką konsystencję.  

Wiedząc co jest czym oraz jak działa, możesz świadomie i samodzielnie podejmować decyzje, co na co dzień nakładasz na swoją skórę. Zawsze na pierwszym miejscu stawiaj swoje zdrowie i bezpieczeństwo. 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.