Men’s care – jak stosować olejek do brody?

Men’s care – jak stosować olejek do brody?

Olejek i balsam do pielęgnacji brody są podstawowymi produktami w codziennej pielęgnacji zarostu, ponieważ pozwalają nawilżyć włosy brody, zapobiegają swędzeniu oraz łuszczeniu się skóry twarzy pod zarostem. Olejki ułatwiają także modelowanie brody i nadają jej zdrowy lśniący wygląd, a także chronią przed uszkodzeniami włosa w ciągu dnia. 

Mitem jest przekonanie, że tylko Panowie z długim zarostem powinni wykorzystywać kosmetyki do pielęgnacji brody. Oczywiście im dłuższy i bardziej niesforny do modelowania zarost tym więcej uwagi i środków pielęgnacyjnych będzie od nas wymagał, ale również mężczyźni z krótkim zarostem powinni zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy za pomocą przeznaczonych do tego celu olejków.   

Przygotowaliśmy mini poradnik wyjaśniający, dlaczego olejek do pielęgnacji brody powinien znaleźć się w niezbędniku każdego brodatego dżentelmena.

Czym jest olejek do pielęgnacji brody?

Olejek jest to specjalnie skomponowana mieszanina odżywczych i wartościowych, olejów kosmetycznych, dobranych tak, aby kompleksowo zadbać o każdy rodzaj włosa oraz delikatną skórę twarzy. Oczywiście wybór odpowiedniego olejku do brody to kwestia bardzo indywidualna. Przed zakupem produktów do pielęgnacji zarostu i skóry warto zwrócić uwagę na cztery aspekty: 

  1. Zapach – nie ma co ukrywać, każdy lubi się identyfikować z określoną nutą zapachową. W sezonie wakacyjnym Panowie najczęściej wybierają słodkie owocowe zapachy tj. połączenie mango z lekko kwaśną nutą marakui, natomiast są też Panowie, którzy lubią się wyróżniać i wybiorą prawdziwie męskie oldschoolowe zapachy tj. intensywne i zmysłowe piżmo, ziemisto-korzenna paczula czy drzewny zapach cedru.  
  2. Skład – wybierając olejek warto przeanalizować jakie składniki aktywne znajdują się w produkcie. Olejek powinien być jak najbardziej naturalny. Wskazane jest żeby bazować na olejach tłoczonych na zimno, które mają więcej wartościowych składników odżywczych, wpływających kondycjonująco na włos. Alternatywą są olejki wyprodukowane z olejów rafinowanych, które zostały pozbawione większości składników odżywczych w procesie rafinacji. Tym samym olejki rafinowane, choć mogą mieć piękną nutę zapachową to nie spełnią odpowiednio swojej funkcji pielęgnacyjnej.
  3. Konsystencja – olejek nie powinien być zbyt wodnisty, ponieważ może spłynąć po brodzie, natomiast zbyt gęsta konsystencja pozostawia tłusty film na włosach i trudne do sprania ślady na kołnierzu.  W olejkach do brody Arganove stawiamy na lekką konsystencję, która szybko się wchłania, nabłyszcza włosy, bez obciążania i zapychania porów skóry.
  4. Opakowanie - warto wybierać olejki w szklanej butelce z ciemnego szkła, która chroni zawartość naszego produktu przed utlenianiem i utratą woni zapachowej. No i jeszcze jedna kwestia pompka czy pipeta? My postawiliśmy na pompkę z racji komfortu i szybkości aplikacji olejku.  

O jakiej porze dnia najlepiej stosować olejek do brody? 

Olejek do brody to produkt, który warto stosować codziennie rano, po jej umyciu, wstępnym wysuszeniu i wyczesaniu kartaczem. Wystarczy kilka kropli olejku rozetrzeć w dłoniach, a następnie wmasować dokładnie w wyczesaną wcześniej brodę. Włoski zostaną odpowiednio nawilżone, odżywione oraz zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Po rozmasowaniu olejku na włosach brody, staje się ona miękka, gładka i elastyczna, co ułatwia jej dalszą stylizację. Olejek szczególnie dobrze sprawdzi się u Panów z szorstkim i twardym włosem na brodzie.

Czy poranna pielęgnacja brody jest wystarczająca? 

Niekoniecznie. 

Oczywiście dobrą praktyką jest stosowanie olejku raz dziennie, ale tak po prawdzie to wszystko zależy od długości brody, ponieważ im dłuższy zarost tym będzie wymagał częstszego modelowania. Do pozostałych czynników, które mają wpływ na pielęgnację brody należy zaliczyć temperaturę oraz wilgotność powietrza, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na przesuszanie się skóry i uczucie swędzenia. 

Dlatego też po olejki można sięgnąć również podczas wieczornej pielęgnacji brody, jest to jednak mocno indywidualna kwestia. Niektórzy Panowie wolą pozostawić brodę i skórę czystą, aby nałożyć pielęgnacyjne preparaty dopiero rano. Pozwala to skórze odpocząć i zregenerować się w naturalny sposób. Jest również grupa zwolenników nocnego olejowania brody i skóry twarzy, co wzmacnia regenerację oraz zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami manualnymi podczas snu.

Jak prawidłowo aplikować olejek do brody? 

  1. Przed nałożeniem olejku do brody, upewnij się, że zarost jest czysty. Umyj brodę delikatnym żelem do mycia twarzy lub specjalnie do tego przeznaczonym szamponem do mycia brody. Dla Panów z dłuższym zarostem konieczne jest wyczesanie brody kartaczem, w celu usunięcia martwego naskórka. 
  2. Zaaplikuj odpowiednią ilość olejku (optymalnie od 2-3 naciśnięć pompki), a następnie rozetrzyj go w dłoniach. W ten sposób uwolnisz olejki eteryczne w nim zawarte.
  3. Zacznij wcierać olejek spokojnymi i dokładnymi ruchami zaczynając od okolic krtani i przesuwając dłonie stopniowo w górę, a na koniec przesuwając palcami po brodzie od dołu.
  4. Pozostałą porcję olejku aplikujemy na brodę od linii łączącej zarost z włosami schodząc w dół, wzdłuż policzków, co pozwoli wetrzeć go w całą brodę.
  5. Po nałożeniu olejku możesz przejść do stylizacji brody według swoich upodobań. Olejek pomoże utrzymać włosy i skórę twarzy w dobrej kondycji. 
  6. Wskazówka: Po zakończonym zabiegu przechowuj olejek w miejscu niedostępnym dla światła słonecznego oraz w temperaturze pokojowej. Przechowywany w ten sposób olejek zachowa wszystkie swoje właściwości i nie będzie ulegał utlenianiu.

W Arganove naturalny skład nie jest dla nas problemem - w olejku do brody i twarzy Oriental Beard Oil znajduje się 100% składników pochodzenia naturalnego


Co wyróżnia olejki do pielęgnacji twarzy i brody od ARGANOVE od innych olejków dostępnych na rynku?

Nasze olejki stworzone zostały wyłącznie z nierafinowanych i tłoczonych na zimno olei kosmetycznych, które zachowały wszystkie swoje pielęgnacyjne właściwości. Wzbogacone o roślinne ekstrakty, przynoszą maksimum korzyści skórze i włosom, poprawiając ich kondycję, intensywnie nawilżając, odżywiając i wspomagając naturalną regenerację. Unikatowe i różnorodne zapachy, pozwalają na dobranie olejku pod indywidualne potrzeby i preferencje.

 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.