Masło Shea z Ghany - 7 sprawdzonych sposobów na jego wykorzystanie
Share
Dzięki unikatowym właściwościom masła shea, znajduje ono wszechstronne zastosowanie i jest drugim, zaraz po oleju arganowym, wszechstronnie wykorzystywanym składnikiem do pielęgnacji. Jako składnik wielu kosmetyków przynosi naszej skórze dużo korzyści, przywraca jej piękny i witalny wygląd. Z powodzeniem możemy wykorzystywać surowe, nierafinowe, czyste masło do pielęgnacji. Podpowiemy, do czego i w jaki sposób możecie je wykorzystać.
1. Do pielęgnacji twarzy i suchych ust
Naturalne Masło Galam jest doskonałe do każdego rodzaju skóry. Można je bezpiecznie stosować do skóry wrażliwej, suchej oraz naczynkowej. Bogactwo minerałów i witamin wnika głęboko w skórę łagodząc zaczerwienienia. Przynosi ulgę podrażnionej skórze, a do tego koi i rewitalizuje. Zapewnia optymalny poziom nawilżenia, zabezpieczając przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych oraz przed szkodliwym działaniem promieni UV. Łagodzi także zaczerwienienia spowodowane intensywnym opalaniem. Uspokaja zmiany po trądziku i delikatne stany zapalne. Zmniejsza widoczność por. Masło ujędrnia, wygładza i odmładza, spłyca zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych.
Jeśli borykasz się z problemem wiecznie przesuszonych ust z mnóstwem irytujących, szorstkich skórek, masło shea jest właściwym rozwiązaniem. Dzięki nawilżającym i regenerującym właściwościom, odpowiednio nawilży delikatną skórę ust, wygładzi je oraz przywróci miękkość i delikatność. Zapobiegnie pękaniu kącików. Można je stosować jako bazę przed nałożeniem szminki. Ułatwi jej poślizg i dodatkowo nada pięknego, zdrowego połysku lub jako maskę regenerującą na noc.
Również Panowie będą zadowoleni z masła shea, ponieważ jest to wyjątkowy, wielofunkcyjny produkt. Nie tylko łagodzi podrażnienia po goleniu, ale skutecznie dba i pielęgnuje skórę na całej twarzy.
Przyda się również Panom, którzy zapuszczają i dbają o piękny wygląd swojej brody. Masło zabezpieczy włoski przed uszkodzeniami mechanicznymi, a dodatkowo natłuści je i wygładzi, ułatwiając ułożenie.
2. Do pielęgnacji dłoni i stóp
Masło Karite ze względu na regenerujące, nawilżające i zmiękczające działanie doskonale nadaje się do pielęgnacji popękanej i zrogowaciałej skóry na dłoniach, piętach, łokciach i kolanach. Szczególnie polecany jest do tych kłopotliwych stref w trakcie zimy. Masło należy aplikować na umytą i lekko zwilżoną hydrolatem skórę. Stosowany na dłonie pielęgnuje dodatkowo paznokcie i zapobiega pojawianiu się kłopotliwych, odstających skórek wokół paznokcia. Aby wzmocnić działanie masła na dłoniach i stopach, można nałożyć grubą warstwę masła shea, użyć rękawiczek lub skarpet kosmetycznych i w zależności od potrzeb pozostawić na min. godzinę lub całą noc.
3. Do pielęgnacji włosów
Masło shea jako, że jest olejem roślinnym można je z powodzeniem stosować do pielęgnacji włosów. Dzięki bogactwu składników odżywczych i witamin odżywia suche i łamliwe kosmyki, uelastycznia je oraz zabezpiecza końce przed rozdwajaniem się. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie oraz wzmacnia.
Masło można stosować bezpośrednio na końce włosów – niewielką ilość wetrzeć w mokre włosy po umyciu. Taki zabieg zabezpieczy nasze końce przed ciepłym nawiewem od suszarki ale równie dobrze sprawdzi się latem podczas opalania na plaży. Włosy będą zabezpieczone przed negatywnym działaniem promieni UV i słonej wody.
4. Do pielęgnacji ciała
Swój tradycyjny balsam możesz z powodzeniem zastąpić naturalnym masłem shea. Wykorzystuj go w naturalnej formie lub jeśli lubisz otaczać się oryginalnymi zapachami, dodaj do niego kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.
Masło shea przyspiesza regenerację naskórka, przy regularnym stosowaniu działa antycellulitowo oraz zapobiega powstawaniu rozstępów. Uelastycznia i ujędrnia skórę. Doskonale sprawdzi się przy łagodzeniu podrażnień powstałych po goleniu. Przyspiesza gojenie ran i koi zaczerwienienia. Przynosi ulgę spieczonej i zaczerwienionej skórze po długiej ekspozycji na słońcu lub po zbyt intensywnym opalaniu na solarium.
Doskonale sprawdza się w roli olejku do masażu.
5. Jako krem ochronny przeciwko odparzeniom
Masło można stosować jako krem ochronny zapobiegający odparzeniom u niemowląt oraz u małych dzieci. Równie doskonale sprawdzi się u osób starszych, które borykają się z podrażnieniami skóry. Natłuści skórę, przyspieszając jej regenerację, a przede wszystkim zabezpieczy ją przed kolejnymi podrażnieniami.
6. Jako krem do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży
Skóra u kobiet ciężarnych często jest dużo bardziej wymagająca, niż zwykle. Wymaga zastosowania delikatnych kosmetyków do pielęgnacji, które nie tylko przyniosą natychmiastową ulgę ale również widoczny efekt. Masło shea nie tylko natłuści i zregeneruje skórę, ale zapobiegnie pojawianiu się rozstępów oraz rozjaśni już istniejące. Zapewni odpowiedni poziom nawilżenia, odżywi oraz uelastyczni skórę. Również kobietą karmiącym piersią przyniesie ulgę (jako maść na sutki).
7. Jako bazy dla domowego peelingu
Masło Galan z powodzeniem można wykorzystać do przygotowania domowego peelingu. Masło podgrzane w kapieli wodnej, szybko uzyskuje płynny stan, dzięki czemu z łatwością można zmieszać go z pozostałymi składnikami. Nie traci przy tym swoich cennych właściwości.
Masło możemy wykorzystać do przygotowania peelingu kawowego.
2 łyżki masła shea
3 łyżki kawy mielonej
kilka kropel oleju arganowego lub konopnego
szczypta cynamonu (opcjonalnie)
Masło shea delikatnie rozpuścić w kąpieli wodnej. Do ostygłego, ale jeszcze płynnego oleju dodać wybrane składniki i dokładnie wymieszać. Następnie kolistymi ruchami rozsmarować mieszankę na całym ciele, zaczynając od stóp i kierując się w stronę serca.
Taki peeling nie tylko pozytywnie wpłynie na kondycję skóry, ale ujędrni ją i uelastyczni. Dodatkowo wpłynie na lepsze ukrwienie oraz regenerację naskórka. Wspomoże walkę z cellulitem i rozstępami, zapobiegnie wrastaniu włosków oraz intensywnie odżywi.
Peeling do ust na bazie masła shea.
2 łyżeczki masła shea
1 łyżeczka miodu
kilka kropli oleju arganowego lub oleju ze słodkich migdałów
Szczypta cukru
Masło shea delikatnie rozpuścić w kąpieli wodnej. Do ostygłego, ale jeszcze płynnego oleju dodać składniki i dokładnie wymieszać. Następnie kolistymi ruchami rozsmarować mieszankę na ustach, delikatnie peelingując. Peeling można zostawić chwilę dłużej na ustach jako odżywczą maskę.
Dzięki peelingowi pozbędziemy się sterczących i nieestetycznie wyglądających skórek oraz wygładzamy usta. Jako wykończenie pielęgnacji, polecamy wykorzystać Masełko do ust od ARGANOVE, które zadba o piękny wygląd i nawilżenie ust.
8. Jako składnik domowych maseczek
Przygotowując w domowym zaciszu pielęgnacyjne maseczki, nie może w nich zabraknąć masła shea. Wzbogaci nie tylko ich działanie ale również ułatwi ich nakładanie. Masło doskonale współgra z glinkami. W ofercie ARGANOVE znajdziecie glinkę rhassoul, czerwoną, zieloną i białą.
Glinka przygotowana z masłem nie tylko odżywi i oczyści skórę, ale również dużo lepiej ją nawilży, zregeneruje oraz zapobiegnie szybkiemu zaschnięciu maski na skórze.
Shea można użyć również jako składnika domowych mieszanek do olejowania włosów na całej ich długości. Przywraca to elastyczność i witalność zmęczonym, przesuszonym kosmykom. Naturalne, nierafinowane masło karite można również wetrzeć w zniszczone i niesforne końcówki włosów, dzięki temu wzmacniamy je, zapobiegając ich rozdwajaniu i kruszeniu się. Wcierając masło w skórę głowy, unikamy problemów z przesuszająca się skórą, a włosy odzyskują zdrowy i lśniący wygląd.
Z masła shea, można przygotować również regenerującą maskę, wystarczy na lekko zwilżone włosy nanieść masło, zawinąć je w ciepły ręcznik i pozwolić olejowi działać. Następnie po ok 20 minutach, zmyć dokładnie. Masło tworzy na powierzchni włosa warstwę ochronną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody, dzięki czemu włosy stają się elastyczne i lśniące, na długo zachowując sprężystość.
9. Jako składnik domowych kosmetyków
Przygotowując samodzielnie kremy pod oczy lub do twarzy możemy jako składnik wykorzystać masło shea. Nierafinowane Masło Shea redukuje obrzęki i zmniejsza widoczność cieni pod oczami. Dodatkowo intensywnie nawilża, a delikatna skóra wokół oczu wygląda na bardziej wypoczętą i promienną.
Wszechstronność i uniwersalność Masła shea sprawia, że każdy znajdzie dla siebie wygodny i odpowiedni sposób na jego wykorzystanie.