Jak działa marokańskie mydło oliwne?

Jak działa marokańskie mydło oliwne?

Choć mydło kojarzy się wyłącznie z myciem, niewiele osób wie, że prawdziwe mydło, ma również właściwości pielęgnacyjne. Aby mogło ono pełnić taką funkcję, musi spełnić dwie przesłanki: 

  • zostać stworzone z bogatych w naturalne, botaniczne składniki olei roślinnych, które zostają zmydlone w ręcznym procesie na zimno, lub 
  • być dodatkowo wzbogacone o składniki pielęgnacyjne, które pomogą zadbać o dobrą kondycję skóry. 

Mydło, mydłu nie równe, dlatego warto zauważyć, że nie o każdym mydle można powiedzieć, że ma ono właściwości pielęgnacyjne. To, które zostało wytworzone podczas zmydlenia roślinnych tłuszczy, zdecydowanie takie właściwości ma.  

Takim mydłem jest wytwarzane już od tysięcy lat, marokańskie mydło oliwne, którego proces tworzenia przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu zabiegowi nie tylko stało się mydłem o właściwościach oczyszczających czy pielęgnacyjnych. Po marokańskie mydło oliwne sięgają również osoby, które borykają się z dolegliwościami skóry czy z nawracającymi niedoskonałościami. Dlatego czarne mydło można nazwać również mydłem leczniczym.  

Właściwości czarnego mydła oliwnego 

Marokańskie prawdziwe mydło oliwne to prawdziwy rarytas, jeśli chodzi o pielęgnację, każdego rodzaju skóry. Jego prosty, w pełni naturalny skład, oparty w całości na oliwie z oliwek to niespotykane bogactwo roślinnych składników, które korzystnie wpływają na kondycję i wygląd skóry. Za jakie właściwości czarne mydło jest cenione? 

OCZYSZCZENIE 

Oryginalna, tradycyjna konsystencja mydła, przypomina gęstą pastę o mocnym, wyrazistym zapachu oliwy. Mydło nakłada się na zwilżoną skórę i pozostawia na chwilę, aby mogło ono zmiękczyć i oczyścić skórę. I to właśnie w tym momencie, zaczyna dziać się magia. Prawdziwe mydło oliwne nie pieni się w znany nam wszystkim sposób. Zamienia się ono w lekką, kremową konsystencję, która dogłębnie usuwa zanieczyszczenia, wspomaga detoks skóry, odblokowuje pory, pomaga usunąć obumarły naskórek oraz nadmiar sebum. Po umyciu się marokańskim mydłem oliwnym ma się wrażenie prawdziwe czystej skóry, która jest znakomicie przygotowana na dalszą pielęgnację. 

NAWILŻENIE  

Mydło oliwne stworzone zostało z oliwy z oliwek, czyli roślinnego oleju, który jest bogaty w nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy, które korzystnie wpływają na wygląd, nawilżenie i regenerację skóry. Kwas oleinowy, będący głównym składnikiem tłuszczowym oliwy, tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która zatrzymuje wodę i zapobiega jej utracie. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna, miękka i gładka. 

ŁAGODZENIE 

Mydło oliwne nie ma w swoim składzie składników chemicznych, barwników czy substancji, które mogłyby działać na skórę drażniąco. Wręcz przeciwnie, dzięki wysokiej zawartości oliwy, która działa ochronnie na skórę, czarne mydło może być stosowane nawet do oczyszczania wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry. Substancje roślinne będą aktywnie zwalczały niedoskonałości, działały regulująco oraz kojąco na podrażnienia i zaczerwienienia.  

ODŻYWIENIE 

Oliwa z oliwek jest bogatym źródłem naturalnego antyoksydantuWitaminy E, która niszczy wolne rodniki odpowiedzialne za przedwczesny proces starzenia oraz uszkadzanie naturalnej bariery ochronnej skóry. Mydło wspomaga procesy naprawcze i regeneracyjne, dostarczając skórze wszystkich potrzebnych składników aktywnych do jej prawidłowego funkcjonowania. 

Jak używać marokańskie mydło oliwne? 

Marokańskie kobiety wypracowały cudowne rytuały pielęgnacyjne przy których wykorzystywane jest marokańskie czarne mydło oliwne. Choć wydawałoby się, że to mydło już niczym nas nie zaskoczy, to jednak okazało się zupełnie inaczej. Otóż mydło oliwne można wykorzystać do peelingu całego ciała oraz skóry głowy 

Czarne mydło dzięki swoim właściwościom delikatnie przenika do głębszych warstw naskórka. W efekcie czego skóra staje się dogłębnie oczyszczona jak po zastosowaniu peelingu enzymatycznego, bez efektu zaczerwienienia czy podrażnienia. Czarne mydło działa również regulująco, dlatego idealnie sprawdzi się u osób, które borykają się z wągrami i rozszerzonymi porami, mocno przetłuszczającą się skórą oraz trądzikiem. 

Aby wzmocnić efekt peelingu, czyli mocniej złuszczyć naskórek, działanie mydła można połączyć z masażem Marokańską Rękawicą Kessa, która dodatkowo wygładzi naskórek, zapobiegnie wrastaniu włosków oraz wspomoże walkę z niedoskonałościami skóry takimi jak cellulit czy rozstępy. 

 

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.