Idealna zimowa pielęgnacja z naturalnymi olejami
Share
Idealna zimowa pielęgnacja z naturalnymi olejami roślinnymi
Naturalne, nierafinowane i tłoczone na zimno - oleje kosmetyczne, to prawdziwie luksusowa pielęgnacja dla każdego rodzaju skóry. Zapewnia nie tylko dogłębne odżywienie, wspomaga regenerację oraz pomaga zatrzymać proces starzenia się, przede wszystkim dostarcza skórze ogromnej ilości witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, które dostarczane regularnie zapewniają zdrowie i równowagę.
Co sprawia, że oleje kosmetyczne od Arganove są tak skuteczne?
Wszyscy wiemy, że jesienno-zimowa pogoda nie wpływa korzystnie na skórę. Porywisty, mroźny wiatr, mróz, opady śniegu, duża wilgotność, przegrzane i wysuszone powietrze w pomieszczeniach, nagłe zmiany temperatury… No, sami przyznajcie, nie są to zbyt korzystne warunki. Ale spokojnie, jak zwykle z pomocą przychodzi nam natura, która przygotowała dla nas prawdziwe remedium, na wszystkie te dolegliwości.
Oleje roślinne, które sprowadzamy specjalnie dla Was z różnych zakątków świata, to prawdziwe lekarstwo dla każdej skóry w tym trudnym okresie. Zanim każdy z olei trafi na Waszą półkę, sprawdzamy jego jakość, porównujemy poziom kwasów tłuszczowych oraz dokładnie badamy źródło pozyskania, aby mieć pewność, że są to produkty najwyższej jakości.
Jeśli zastanawiacie się dlaczego, spieszymy z odpowiedzią. Oleje roślinne, które dostępne są w naszej ofercie są przede wszystkim:
- tłoczone na zimno - to znaczy, że pozyskiwane są w tradycyjny sposób, przez prasowanie surowca, który po rozgnieceniu uwalnia drogocenne tłuszcze.
- poddane sedymentacji - oznacza to, że po tłoczeniu nasze oleje odpoczywają, w specjalnych beczkach w ciemni. Miąższ, który pozostaje w oleju spokojnie opada na dno, tworząc tzw. pulpe. Czysty i klarowny olej jest rozlewany do butelek, a następnie trafia na Wasze półki. Czasami zdarzy się, że maszyna do dozowania porcji oleju do butelek, zassa odrobinę pulpy. Wtedy na dnie buteleczek możecie znaleźć delikatny osad lub olej będzie mniej klarowny. To nic złego, to naturalny osad, który w żaden sposób nie zmienia właściwości produktów.
- nierafinowane - najczęściej temperatura podczas tłoczenia nie przekracza 30 °C. Olej nie przegrzewa się, a więc nie traci swoich cennych właściwości. Zachowuje wszystkie swoje fizykochemiczne właściwości w tym również kolor i zapach. To właśnie po tym poznacie, czy macie do czynienia z prawdziwym olejem, który ma dużo prozdrowotnych właściwości czy z rafinowanym olejem, który traci w większości wszystkie swoje cenne właściwości i oprócz tego, że po prostu natłuści Waszą skórę, nie zrobi nic więcej.
Oleje kosmetyczne - prawdziwe wsparcie dla Twojej skóry
Oleje kosmetyczne działają wielokierunkowo. Oznacza to, że oprócz tego, że każdy z olei odżywi, wspomoże regenerację oraz zapobiegnie utracie wody przez skórę, dostarczy jej ogrom składników aktywnych i kwasów tłuszczowych, które jak już wcześniej wspomnieliśmy, działają prozdrowotnie.
Ludzka skóra choć jest jednym z ciekawszych i najciężej pracujących z naszych organów, nie jest w stanie wszystkiego zrobić sama, np. w miarę jak dorastamy i starzejemy się, zaczyna słabnąć i przestaje produkować kolagen, który wzmacnia wiązania lipidowe, które z kolei stanowią budulec naszej skóry. Ubytek lipidów powoduje zaburzenie bariery hydrolipidowej, a co za tym idzie zwiększa się podatność skóry na przesuszenie, podrażnienie, utratę elastyczności, aż dochodzi do momentu, gdzie pojawiają się zmarszczki.
Regularne stosowanie olejów kosmetycznych, skutecznie pomaga spowolnić proces starzenia się, ponieważ dostarczają one skórze składników odżywczych, które równoważą poziom lipidów, wspomagają oddychanie międzykomórkowe, wzmacniają cement międzykomórkowy, poprawiają ukrwienie, dostarczają kwasów tłuszczowych oraz które uszczelniają płaszcz hydrolipidowy.
Jakie oleje kosmetyczne wybrać do zimowej pielęgnacji?
Na rynku dostępnych jest cała gama olei kosmetycznych, które w większym lub mniejszym stopniu sprawdzą się w każdych warunkach. Przygotowaliśmy dla Ciebie rekomendację olei, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się w okresie jesienno-zimowej pielęgnacji.
Złoto Maroka, bo tak również nazywany jest olej arganowy to najprawdopodobniej najlepszy olej, jaki możesz wykorzystać w tym okresie. Dzięki bogactwu w naturalnie w nim występującą Witaminę E i A, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz przeciwutleniacze jest wybawieniem dla każdego rodzaju skóry, w tym suchej, zniszczonej i wymagającej silnej regeneracji. Mimo bardzo imponującego poziomu kwasów tłuszczowych, jest bardzo dobrze przyswajany przez skórę, nie zapycha jej oraz nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia “klejenia się”. Zapewnia optymalny poziom nawilżenia, odżywia, spowalnia proces starzenia i wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.
Olej można używać solo na zwilżoną uprzednio skórę lub dodając kilka jego kropli do kosmetyków, których używasz podczas codziennej pielęgnacji.
Jeden z najlżejszych i najłagodniejszych olei kosmetycznych dostępnych na rynku. Jednak nie Cię to nie zwiedzie, bogactwo w witaminy z grupy A, D, E oraz B, a także minerały, stanowi ogromne wsparcie dla zmęczonej i rozdrażnionej zmienną, zimową pogodą skóry. Już przy pierwszym użyciu przynosi jej ukojenie, skutecznie łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.
Może być stosowany do pielęgnacji każdego typu cery, w tym również do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry dzieci. Chroni i zabezpiecza przed mrozem i utratą wilgoci, nadając jej piękny glow. Dodatkowo poprawia elastyczność i świetnie nawilża, bez obciążania.
Jeśli aktualny sezon jesienno-zimowy jest ciężki dla Twoich włosów, obok oleju z nasion czarnuszki siewnej nie możesz przejść obojętnie! Marokański olej może być stosowany jako olejowa wcierka do skóry głowy, która przywraca równowagę, tonizuje oraz zapewnia odpowiednie nawilżenie. Czarnuszka to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów, które dogłębnie odżywiają cebulki włosów, wzmacniają je, hamując wypadanie oraz pobudzając do porostu. Przy regularnym stosowaniu, bardzo szybko zauważysz wysyp baby hairów!
Olej z nasion czarnuszki to również panaceum na wiele dolegliwości skóry, szczególnie gdy borykasz się z niedoskonałościami i miejscowym łuszczeniem. Stosuj olej punktowo, rozmasowując na problematycznych miejscach. Skóra szybko się wzmocni i zregeneruje, a niedoskonałości wyciszą się.
Choć olej jojoba zaliczany jest do wosków, a nie do olei, to jego struktura chemiczna sprawia, że jest wysoko biozgodny z ludzką skórą. Oznacza to, że doskonale się wchłania, bez zapychania i uczucia lepkości. Jest to olej prawdziwie wszechstronny i uniwersalny, nadaje się do każdego rodzaju skóry i włosów.
Zapewnia optymalny poziom nawilżenia, wzmacnia i chroni przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, wspomaga proces odnowy i regeneracji. Głęboko odżywia skórę, wypełnia ubytki w naturalnej warstwie ochronnej oraz zapobiega uszkodzeniom, jakie mogą wywołać wolne rodniki.
Dzięki bogactwu w witaminy i minerały, olej jojoba powinien stać się Twoim zimowym ulubieńcem.
Jest znany ze swoich właściwości kojących, uspokajających i nawilżających. Jest szczególnie polecany do skóry zmagającej się z silnym podrażnieniem, zaczerwienieniem, a nawet podejrzeniem o egzemę i AZS. Dzięki bogactwu w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, przyspiesza regenerację i odnowę oraz pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze.
Znany chyba przez każdego, multifunkcyjny olej rycynowy, to genialny produkt, który tej zimy możesz wykorzystać do pielęgnacji skóry, dłoni i włosów. Bogaty w zdrowe kwasy tłuszczowe intensywnie zmiękcza, wygładza i uelastycznia naskórek. Wspomaga jego regenerację, zapobiega pękaniu i nadmiernej utracie wody.
Olej rycynowy możesz stosować bezpośrednio do olejowania włosów - szczególnie, aby zabezpieczyć i odżywić końce. Jeśli jednak chcesz wykorzystać go na całą długość włosa, polecamy zmieszać go z innym olejem np. olejem ze słodkich migdałów, olejem makadamia lub olejem arganowym.
Jak stosować oleje kosmetyczne?
Rekomendujemy, aby osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z olejami kosmetycznymi, zaczynały je wprowadzać do swojej pielęgnacji stopniowo. Skóra, która nie jest przyzwyczajona do bogatych, olejowych konsystencji różnie może na nie zareagować. Dlatego ważne jest aby ją obserwować i na bieżąco reagować na sygnały, które nam wysyła.
Przede wszystkim, warto trzymać się tych 4 złotych zasad:
Zasada nr 1 - Olej kosmetyczny aplikuj zawsze na zwilżoną skórę
Aby olej nie obciążał skóry i nie zapychał porów, zawsze aplikujemy je na lekko wilgotną skórę. Możemy ją zwilżyć wodą, hydrolatem lub tonikiem. Woda ułatwi migrację składników aktywnych w głąb skóry bez jej nadmiernego obciążenia.
Aplikowanie oleju na suchą skórę może doprowadzić do jej zapchania, podrażnienia i nierównowagi lipidów, co objawi się jej nadmiernym przesuszeniem. Także oleje mogą dać nam wiele korzyści pielęgnacyjnych, musimy je tylko umiejętnie wykorzystywać w swojej codziennej pielęgnacji.
Zasada nr 2 - Połącz aplikację oleju kosmetycznego z masażem
Jeśli używamy oleju kosmetycznego do pielęgnacji, to podczas jego aplikacji warto zrobić masaż. Nie ważne czy będzie to masaż wykonany Gua Sha, rollerem, urządzeniem automatycznym czy po prostu dłońmi. Wmasowanie oleju w skórę, znacznie ułatwia jego wchłanianie, do tego pomaga wtłoczyć składniki aktywne jeszcze głębiej w strukturę skóry. Dodatkowo poprawia jej mikrokrążenie, pomaga pobudzić układ limfatyczny, wzmacnia napięcie i zwiększa elastyczność. Dodatkowo wykonując delikatny masaż, poświęcasz czas sobie, co buduje lepsze samopoczucie i samoakceptację.
Zasada nr 3 - Dodaj kroplę oleju do ulubionego kremu
Jeśli nie jesteś fanem aplikacji oleju bezpośrednio na skórę, ponieważ boisz się, że wywoła on niepożądaną reakcję na Twoją skórę, możesz rozpocząć przygodę z nim, dodając dosłownie jego kroplę do kremu, który używasz na co dzień. Dodawaj małe porcje i obserwuj jak reaguje Twoja skóra. Rób to raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, aż zyskasz pewność, że jesteś gotowa na przetestowanie oleju bezpośrednio na skórze.
Dodanie kropli oleju do kremu, wzmacnia warstwę okluzyjną na skórze, to znaczy, że krem będzie lepiej chronił przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i wolnymi rodnikami.
Zasada nr 4 - Nie wszystko na raz
Oleje kosmetyczne mają to do siebie, że to są bardzo wydajne produkty. Wystarczy kilka kropli, aby równomiernie rozprowadzić produkt po całej twarzy, szyi i dekoldzie. To samo dotyczy momentu, kiedy aplikujemy olej na twarz, gdy chcemy wykonać masaż. Tylko kilka kropli.
Jeśli nałożymy zbyt dużo produktu na raz, możemy obciążyć skórę i doprowadzić do zbyt mocnego przetłuszczenia. Olej nie będzie się wchłaniał, tylko ślizgał po powierzchni naskórka, co powoduje frustrację i niezadowolenie z jego używania.